Bidenék kemény határidőt szabtak: kisöpörnék az oroszokat Szerbiából
Az Egyesült Államok szankciókat vezetett be a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) ellen a több mint 50 százalékos orosz tulajdonjog miatt.
Tolószékben élte le életét a Reagan-doktrína keresztapja.
Charles Krauthammer az Osztrák-Magyar Monarchia területéről, ukrán családból származott. 1950-ben született New Yorkban. Először politológiát és közgazdasági diplomát szerzett, utána a Harvardon orvosi diplomát. Az orvosi képzést már tolókocsiban fejezte be.
Nevéhez fűződik a Reagan-doktrína elnevezése 1985-ben, a Time magazinba írt egyik cikkében. Ronald Reagan a Brezsnyev-doktrínára válaszul kiterjesztette a Carter-féle afganisztáni beavatkozást az egész világra, mindenfelé támogatva az antikommunista rezsimeket, kormányzatokat.
Ugyanakkor 2004-es, Democratic Realism: An American Foreign Policy for a Unipolar World című kötetében a Bush-féle demokráciaexporttal és a realista külpolitikával szemben is kritikus volt, egyiket utopikusnak, a másikat immorálisnak bélyegezve, és egyfajta „demokratikus realizmust” támogatva. A szeptember 11-i támadások után viszont a beavatkozó, intervencionista külpolitika mellett foglalt állást.
Tagja volt George W. Bush bioetikai tanácsának, az abortusz legalizálását támogatta, de az eutanáziáét nem. Az emberi embriókkal való kísérlezést korlátok közt támogatta, de az emberi klónozást ellenezte.
Nem tartotta magát az éghajlatváltozásban hívőnek, sem tagadójának, de a környezetvédelem érdekében radikálisan megemelte volna az energiaadókat.
2006-ban nem volt hajlandó Donald Trumpra szavazni, mivel úgy hitte, orosz befolyás alatt állt a Trump-kampány.
Charles Krauthammer 2018. június 28-án hunyt el.